INSTRUKTORZY


KLAUDIA & PIOTR MANDLA


TANIEC TOWARZYSKI
TANIEC UŻYTKOWY
PIERWSZY TANIEC


Para w Życiu - na codzień bratnie dusze, rodzice dwóch, cudownych córeczek. Para na parkiecie -jeszcze nie tak dawno aktywni tancerze sportowego tańca towarzyskiego, posiadający klasę taneczną B zarówno w tańcach standardowych, jak i latynoamerykańskich

Ona, pedagog, pracująca na codzień z dziećmi, zaczęła tańczyć w szkole podstawowej.
On, górnik, zaczął tańczyć, w szkole średniej, żeby być bliżej niej (ach te szkole miłości;) ).
Tańcząc razem, wpadli na pomysł założenia szkoły tańca.

Tadam: oto i ona :)

Taniec turniejowy przez wiele lat był dla nich pasją, ale z czasem zabrakło im tego czegoś:)
Czego?
Radości, swobody i przyjemności z bycia tu i teraz na parkiecie. Postanowili tego poszukać, ale już jako instruktorzy i.....udało się! :)
Na swoich zajęciach pokazują, że taniec to przede wszystkim świetna zabawa i genialny sposób na spędzanie czasu wolnego.
Na codzień starają się zarażać swoich Kursantów radością, jaką czerpią z tańca. I podobno - jak mówią Kursanci - im się to udaje ;)


PAULINA
MIKOŁAJEK


HIP HOP/STREET DANCE
JAZZ

Dyplomowana instruktorka tańca. Tancerka głównej grupy reprezentacyjnej hip hop Grw Crew z Grawitacja Dance Acadamy Oświęcim, z którą zdobyła m.in . podwójne mistrzostwo Świata w tańcu sportowym w kategorii hiphop z federacji IDF, Mistrzostwo Polski z federacji IDF oraz liczne miejsce na podium na ogólnopolskich zawodach tanecznych.

Tancerka reprezentacyjnej grupy jazzowej Grw Art One z Grawitacja Dance Acadamy Oświęcim, z którą zdobyła w 2019 r. m.in . Grand Prix na ogólnopolskich zawodach Gold Contest w Gliwicach oraz na XDance Festival w Zdzieszowicach oraz liczne miejsca na podium w ogólnopolskich zawodach tanecznych.

Największe osiągnięcie tej grupy w 2022 roku było uzyskanie tytułu " Champion" w zawodach IDL. Instruktorka jazzu w szkole tańca w Kętach " Be The Art ".

Uczęszcza na warsztaty różnych stylów tanecznych, takich jak jazz, klasyka, hip hop, poping, house, floorwork, breakdance, locking, dancehall u różnych choreografów. Na przykład: Brian Poniatowski, Aneta Bułka, Martyna Fifi Borowiec, Agnieszka Fuli Fułek, Simba , Anna Julią Dębowska, Kuba Odzioba, Wojtek Osiejewski, a także u choreografa gwiazd Kobi Rozenfeld.

Taniec jest dla niej pasją, ale także niezastąpiona częścią życia. Jazz i hip hop wzajemnie się uzupełniły w jej doświadczeniu tanecznym.
Tancerka, wiecznie uśmiechnięta, lubiąca tworzyć duety oraz improwizacje. Ważna jest dla niej radość z tańca, oddanie się jej kulturze, ciągłe zdobywanie wiedzy, doświadczenia jako tancerz i instruktor oraz wspólna integracja podopiecznych. Od swoich tancerzy oczekuje skupienia i pełnego zaangażowania, pokazywania swoich emocji i nieustannego rozwoju. Motto życiowe : Żyj chwilą, bo dla chwil się żyje :)


DOMINIK
SZTEFKO


BREAKDANCE

Bboy Domin, reprezentujący ekipę BielSkill Crew prosto z Bielska-Białej. Swoją przygodę z Breakingiem rozpoczął w 2006 roku w jego rodzinnym mieście. Na dzień dzisiejszy jest to jego pasja, praca oraz sposób na życie. Jako ekipa jak i jednostka cieszy się licznymi osiągnięciami na polskiej scenie tanecznej, a czuje, że najlepsze jeszcze przede nim! Od 10 lat jest również instruktorem tańca i zaprasza serdecznie na zajęcia! Peace!


PIOTR
SULAWA


TANIEC TOWARZYSKI
LATINO SOLO

Skromny i... utalentowany. Z tańcem związany od 7 roku życia. W dzieciństwie trenował różne style taneczne, jednak nigdy nie zamykał się w jednej dziedzinie. Teraz pozostaje wierny klasycznym i latynoskim rytmom z gamy tańców towarzyskich.

Szkolił się u wielu znakomitych trenerów w tym u Pawła Sobieszka, Jana Klimenta, czy Arkadiusza Pavlovića. Uczestniczył również w wielu turniejach tańca, nie tylko ogólnopolskich, ale również międzynarodowych.

Na co dzień uczy tańca towarzyskiego, niejednokrotnie pomagając przyszłym Młodym Parom w nauce pierwszego tańca, który zaprezentują w ich wielkim dniu.


EWELINA
WYROBEK


HIP-HOP/STREET DANCE
FREESTYLE

Jest tancerką grupy głównej w Szkole Tańca Grawitacja w Oświęcimiu. Jej przygoda taneczna rozpoczęła się ok. 17 lat temu, w Szkole Tańca Prestiż, gdzie przez 5 lat szkoliła się w zakresie tańca towarzyskiego, reprezentując szkołę na licznych konkursach. Po 2013 roku zdecydowała się na zmianę stylu tanecznego.

Taniec towarzyski zamieniła na taniec nowoczesny, w zakresie którego zaczęła się szkolić w Szkole Tańca Grawitacja w Oświęcimiu. Zmiana ta była strzałem w dziesiątkę, ponieważ to właśnie hip hop/ street dance, okazał się stylem, w którym to tak naprawdę odnalazła siebie.

Od wielu lat wraz ze swoją grupą GRW CREW Oświęcim bierze udział w licznych zawodach tanecznych na całym świecie. Wielokrotnie stawali na podium w Mistrzostwach Polski w federacji IDO, a do swoich największych osiągnięć mogą zaliczyć 1 miejsce w Mistrzostwach Świata, które wywalczyli w 2018 roku oraz 3 miejsce na Mistrzostwach Europy w 2015 roku. Posiada również liczne osiągnięcia w kategorii „solo hip hop”, w której między innymi zdobyła 1 miejsce w 2015r. na zawodach w Pawłowicach.


ADRIANNA
SEPIOŁO


LATINO SOLO
PIERWSZY TANIEC
TANIEC TOWARZYSKI

Tańczy od 12 lat, posiada najwyższą, międzynarodową klasę taneczną S w tańcach latynoamerykańskich. Jeździ na wiele zawodów tanecznych, zarówno w Polsce, jak i za granicę. Od trzech lat zajmuje się również nauką tańca, poza tym studiuje psychologię, co jest jej ogromnym zainteresowaniem. Uwielbia pracę z ludźmi, w szczególności kiedy widzi ile radości sprawia im taniec.

PAULINA
WIĘZIK

BALET
DISCO DANCE
TANIEC WSPÓŁCZESNY Z ELEMENTAMI GIMNASTYKI
JAZZ
HIGH HEELS


Paulina Więzik tańczy od szóstego roku życia, a jej motto to hasło "SZCZĘŚCIE LUBI ODWZAJEMNIAĆ UŚMIECH" {co widać na załączonym obrazku} Zaczynała od zajęć z gimnastyki artystycznej, gdzie miała okazję reprezentować z sukcesami miasto Bielsko-Biała na zawodach ogólnokrajowych oraz międzynarodowych. Jako nastolatka postanowiła spróbować swoich sił również w tańcu współczesnym, co okazało się być jedną z ważniejszych decyzji w jej życiu.
Przez 5 lat tańczyła w Bielskim zespole Jazze-Zee, w jednocześnie szkoląc się na rozmaitych warsztatach oraz obozach.
Zdecydowanie największy przełom miało dla niej wstąpienie do zespołu Modern-Motion, gdzie nauczyła się wykorzystywać taniec również do ekspresji ciała i duszy. To był ważny etap jej życia, a taniec pozwalał uwalniać i przekazywać emocje poprzez ruch.
Obecnie prowadzi zajęcia taneczno-rytmiczne dla dzieci w żłobkach, przedszkolach i szkołach oraz ciągle rozwija swoje zdolności poprzez warsztaty i szkolenia. W tym roku ukończyła kurs instruktora tańca, oraz miała okazję pierwszy raz wystąpić w roli wychowawcy i trenera na obozie sportowym dla dzieci. Na co dzień lubi słuchać muzyki, do której ciało samo się zrywa, ale niezmiennie od lat jej ulubiona piosenka to Skinny Love:
LINK
Interesuje się zwierzętami, bardzo lubi zajmować się domem, pielęgnować rośliny i biegać po kuchni. Kocha seriale detektywistyczne, lubi razem z głównym bohaterem rozwiązywać zagadki. Do pracy motywują ją uśmiechy dzieci, które za każdym razem, gdy przyjeżdża na zajęcia krzyczą "Ciocia Paulinkaaaa!" i wskakują na nią z każdej strony!


MICHAŁ
PISKOREK

TANIEC TOWARZYSKI
TANIEC UŻYTKOWY
PIERWSZY TANIEC

Instruktor tańca towarzyskiego, animator Akademii Przedszkolaka. Instruktor szkolenia psów, behawiorysta zwierzęcy. Prywatnie miłośnik zwierząt, który ma w domu małe zoo. Zwolennik aktywnego stylu życia, miłośnik dwóch kółek i górskich wędrówek.

Z wykształcenia elektryk, ale nic go tak nie elektryzuje jak taniec. Nawet bardzo zmęczony słysząc muzykę potrafi wyjść na parkiet i dać z siebie wszystko. Pierwsze kroki taneczne stawiał w Klubie Ragtime w Kętach. Szkolił się pod okiem znamienitych tancerzy, takich jak Anna i Lech Romankiewiczowie, Iwona Golczak czy Monika Heinze-Nawara.

Wielokrotny laureat ogólnopolskich turniejów tańca towarzyskiego. Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Od 15 lat wychowawca kolonijny i kierownik wycieczek.


MAGDALENA
PIETRYJA


TANIEC INTUICYJNY
TERAPIA TAŃCEM

Magdalena Pietryja - wieloletnia tancerka, studentka Arteterapii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie rozwija swoje pasje artystyczno-terapeutyczne. Od października 2021 roku również absolwentka kursu "Choreoterapia i taniec terapeutyczny" odbytego w Fabryce Kreatywności w Chorzowie. Zaczynała od tańca solo i w grupie, występowała na wielu koncertach, eventach i brała udział w turniejach tanecznych. Jednak prawdziwą drogę do Siebie znalazła odkrywając taniec intuicyjny, świadomość ciała, ruchu i emocji. Postanowiła iść tą ścieżką wplatając w strukturę swobodne elementy improwizacji, która powstaje kiedy pozwalamy sobie wczuć się w muzykę i dać się prowadzić swojemu ciału. Bardzo utożsamia się ze słowami Marty Graham: "Najlepsi tancerze nie są dobrzy ze względu na ich technikę, ale ze względu na ich pasję". Mówi, że taniec ma być przede wszystkim odzwierciedleniem naszych emocji, uczuć - tego, co mamy w środku: "Ciało mówi, czego nie mogą słowa."


JOANNA
WÓJCIKIEWICZ


ZUMBA

Z wykształcenia architekt wnętrz. Po godzinach z nadmiaru życiowej energii instruktorka Zumby fitness. Miłością do Zumby zaraziła się 7 lat temu, kiedy zaczęła chodzić na zajęcia do Bielska- Białej. Nie wystarczało jej bycie kursantką. Postanowiła przełamać swoje obawy i poszła na kurs instruktora. Teraz już wie, że to była najlepszą decyzją. Uśmiech na Waszych twarzach podczas zajęć napędza ją do działania. Zajęcia Zumby to świetna okazja do dobrej zabawy, kontaktu z ludźmi i spalenia mnóstwa kalorii przy doskonałej muzyce!


KAROLINA
KORCZYK


RELAKSACYJNA JOGA

Miłośniczka dobrego Życia. Jej misją jest zachęcanie do praktyki Wdzięczności. Mawia, że Wdzięczność to Super Moc.

Jest joginką, pisarką, fotografką, przyjaciółką, mamą, żoną, siostrą, Kobietą.
Kocha książki. Interesuje się Ajurwedą. Uwielbia dzielić się dobrą Energią. Wspiera na drodze do polubienia siebie :)


MAGDA I
RAFAŁ


BACHATA

Bachata w parach Bachata to taniec rodem z Dominikany, tańczony na wyspie w sposób spontaniczny i prosty, a w Europie nieco zmieniony i uszlachetniony innymi technikami tanecznym, co pozwala na spontan, zabawę i frajdę w tańcu. Bachatę z elementami Sensual poprowadzą dla Was Magda i Rafał, na co dzień związani z Projektem Tanecznym Salsa Pszczyna i Szkołą Tańca Mohito.

Magdalena Pietryja
Wieloletnia tancerka, której od najmłodszych lat latynoską miłością jest salsa kubańska, a od kilku lat również bachata i... zouk brazylijski. Swoją przygodę zaczęła w zespole tańca ludowego, później miała mały epizod z tańcem towarzyskim, po czym na dłużej zagościła w środowisku tańca nowoczesnego (hip-hop, taniec współczesny), gdzie solo, a także z formacjami wystepowała na wielu koncertach, eventach oraz z powodzeniem brała udział w turniejach tanecznych. W końcu odkryła prawdziwą drogę do Siebie - taniec intuicyjny, w którym od tego czasu jest zakochana po uszy. Jest absolwentką Pałacu Młodzieży w Katowicach, gdzie uczyła się i występowała pod okiem trenerów i nauczycieli tańca. Obecnie studiuje Arteterapię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie rozwija swoje pasje artystyczno-terapeutyczne. Uwielbia rozwijać świadomość ciała, ruchu i emocji. Kocha to, co robi i jest pozytywnie zakręconym wulkanem energii!

Rafał Pietryja
Pasjonat tańców Latino - Salsy Kubańskiej i Bachaty, od lat związany z Bielskimi Szkołami Tańca. Uczestnik grup pokazowych oraz współtwórca Projektu Tanecznego "Salsa Pszczyna", w którym od niespełna 10 lat rozwija się i zaraża uczestników zajęć energią do tańca. Brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach i eventach tanecznych, a także kształcił się pod okiem najlepszych instruktorów z Polski i zagranicy. Uczestnik wielu pokazów tanecznych w parze i w formacjach tanecznych, a także juror w otwartych, amatorskich turniejach tanecznych. Na zajęciach kładzie nacisk na prostotę i zabawę oraz zaraża innych ogromem dobrej energii, radości i poczucia humoru.


NATASZA
PLOKHUTA


JOGA

Przez ostatnie 24 lata życia mieszkała i pracowała w Kijowie. Zajmuje się jogą od 2003 roku, jako trenerka od 2011 roku.
Kiedy zaczynała swoją podróż, na Ukrainie nie było podziału jogi na kierunki, była to po prostu joga. Dlatego spróbowała prawie wszystkiego, co obecnie istnieje w naszym kraju: Universal, Yoga 23, Ishvara, Ashtanga, Balans, Vinyasa, Iń.

W latach 2013-2014 odbyła kurs nauczycielski w Turcji. Całe zebrane doświadczenie pomogło w stworzeniu własnego stylu nauczania, który jest przeznaczony dla różnych poziomów praktykujących. Free flow, od prostego do zaawansowanego, w zależności od kilku czynników: dnia tygodnia, godziny zajęć, składu grupy, fazy miesiąca itp.

Schemat zajęć jest zwykle następujący: ustawienie się do ćwiczeń, prana vjajamy (lekkie ćwiczenia oddechowe), rozgrzewka, część główna, odwrócone asany, szavasana {relaks}.

POKAŻEMY CI JAK POSTAWIĆ 1WSZY KROK